Sivas-İnşaatın 5’inci Katından Düşen Çocuk Öldü

Asansör Boşluğuna Düştü Haberi
Asansör Boşluğuna Düştü Haberi

Sivasta oyun oynamak için çıktığı İnşaat’ın 5. katından düşen Adem Güler isimli 13 yaşındaki çocuk ne yazık ki hayatını kaybetti.

Abisi ile Beraber Oyun Oynayacaklardı.

Meydana gelen talihsiz olay Sivas Kent merkezinde saat 10.30 sıralarında meydana geldi. Esentepe Mahallesi’nde yaşayan Coşkun ve Şemsi çiftinin çocukları Yusuf ve Adem Güler oyun oynamak için altın Budak Mahallesi 17 Sokak’ta bulunan bir inşaata girdiler. İnşaat’ın 5 katına çıkıp oyun oynamaya başladılar. Abisi dışarıda Beklerken, Adem Güler 8 katlı İnşaat’ın 5. katına çıktı.Kardeşinin bir süre gelmemesi üzerine inşaata gidip merak eden abisi, kardeşinin asansör boşluğuna düşmüş olduğunu gördü. Heyecanlı bir şekilde hemen ailesine haber etti.

Olay Yerine Hemen Ambulans ve Sağlık Ekipleri Geldi.!

Bilgi verilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne hızlı bir şekilde küçük çocuğu kaldırdı.Ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen ne yazık ki 13 yaşındaki Adem Güler kurtarılamadı. Adem Güler’in cenazesi otopsi yapılmak üzere aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Emniyet güçleri olay yerinde incelemelerde bulunurken, inşaatta Yaklaşık 4 aydır hiçbir çalışma yapılmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın